Dewan Bahasa dan Pustaka
Menu Tutup

Pejabat Timbalan Ketua Pengarah (Dasar)

Jumlah pelawat : 715 , Pelawat hari ini : 8 

Pengarah Jabatan Dasar dan Penyelidikan

Dr. Hazami bin Jahari
E-mel: hazami@dbp.gov.my
Tel: 03-21479559

Ketua Bahagian Penyelidikan Sastera

Saifullizan bin Yahaya
E-mel: saif@dbp.gov.my
Tel:03-2147

Ketua Bahagian Penyelidikan Bahasa

Dr. Azizul bin Haji Ismail
E-mel: azizul_i@dbp.gov.my
Tel:03-2147 9262

Ketua Pusat Dokumentasi Melayu

Nik Aman bin Nik Yusoff
E-mel: aman@dbp.gov.my
Tel:03-21479555

Ketua Bahagian Dasar dan Perancangan Strategik

Azhar bin Mohamad Dora
E-mel :azhar@dbp.gov.my
Tel: 03-21479099

Pengarah Jabatan Pembinaan Bahasa dan Sastera

Puan Fauzilahyatun binti Mustafa
E-mel: fauzilah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479559

Ketua Bahagian Peristilahan dan Leksikologi

Encik Mohd Fadzli bin Tajuid
E-Mel: tfadzli@dbp.gov.my
Tel: 03-21479202

Ketua Bahagian Perkamusan

Dr. Rusmadi bin Baharudin
E-mel: rusmadi@dbp.gov.my
Tel: 03-21479178

Ketua Bahagian Ensiklopedia

Wardati binti Md Sheriff
E-mel: wardati@dbp.gov.my

Tel: 03-21479434

Pengarah Jabatan Pengembangan Bahasa dan Sastera

Dr. Haji Abang Patdeli bin Abang Muhi
E-mel: apam@dbp.gov.my
Tel: 03-21479229

Ketua Bahagian Promosi dan Pengiktirafan

Tuan Haji Mohd Salahuddin bin Mohamed
E-mel: al-fatih@dbp.gov.my
Tel: 03-21479202

Ketua Bahagian Penguatkuasaan

Norhafizah binti Mohamed Husin
E-mel: hafizah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479434

Ketua Bahagian Pembinaan Bakat dan Kepakaran

Hajah Murjana @ Norjanah binti Yusof
E-mel: norjanah@dbp.gov.my
Tel:03-21479215

Ketua Bahagian Pengembangan Kesusasteraan
Kanak-Kanak dan Remaja

Ariza binti Che Ismail
E-mel: ariza@dbp.gov.my
Tel: 03-21479122

Ketua Bahagian Pengembangan Bahasa Kebangsaan Pelbagai Kaum

Roziah binti Md Yunus
E-mel: roziah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479242

Pengarah Jabatan Penerbitan

Tuan Haji Razali Bin Che Mat
E-mel: razali3@dbp.gov.my

Tel: 03-21479494

Ketua Editor Bahagian Majalah

Dr. Rosmani binti Omar
E-mel: ros_omar@dbp.gov.my
Tel: 06-21479449

Ketua Editor Bahagian Buku Umum

M Azahari bin Edin
E-mel: azahari@dbp.gov.my
Tel: 03-21479585

Ketua Editor Bahagian Buku Sekolah

Abdul Ghani bin Abu
E-mel: ghanig@dbp.gov.my
Tel: 03-21479550

Ketua Bahagian Harta Intelek

Shah Rizal Azwan bin Ghazali
E-mel: shahrizal@dbp.gov.my
Tel: 03-21479430

Ketua Editor Bahagian Buku Kanak-kanak dan Remaja

Mariati Josepha binti Mustafa
E-mel: mariati@dbp.gov.my
Tel: 03-2147

Ketua Editor Bahagian Multimedia

Naimah binti Yusof
E-mel: naimah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479242

Ketua Editor Bahagian Buku Sastera

Puan Nurul Julia Alani Henry
E-mel: nurjulia@dbp.gov.my
Tel: 03-21479697

Ketua Editor Bahagian Buku Bahasa

YM Tengku Fauziah binti Ku Mat
E-mel: tengku@dbp.gov.my
Tel: 03-21479254

Ketua Bahagian Pengeluaran dan Penyelarasan Penerbitan

Ruslan bin Abdul Raffar
E-mel: arruslan@dbp.gov.my
Tel: 03-21479474

Ketua Akademi DBP

Dr. Haji Santrol bin Abdullah
E-mel: santrol@dbp.gov.my

Tel: 03-21470201

Ketua Bahagian Sistem Maklumat

Tuan Haji Sulaiman bin Kaiat
E-mel: sulaiman@dbp.gov.my
Tel: 03-21479595

Tarikh kemaskini : Sabtu, 23 Julai 2022

Total Views: 715 ,

MAKLUM BALAS

Skip to content