Dewan Bahasa dan Pustaka
Menu Tutup

Pejabat Timbalan Ketua Pengarah (Dasar)

Pengarah Jabatan Penerbitan

Fauzilahyatun binti Mustafa
E-mel: fauzilah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479559

Ketua Editor Bahagian Majalah

Dr. Rosmani binti Omar
E-mel: ros_omar@dbp.gov.my
Tel: 06-21479449

Ketua Editor Bahagian Buku Umum

M Azahari bin Edin
E-mel: azahari@dbp.gov.my
Tel: 03-21479585

Ketua Editor Bahagian Buku Sekolah

Ruslan bin Abdul Raffar
E-mel: arruslan@dbp.gov.my
Tel: 03-21479550

Ketua Bahagian Harta Intelek

Puan Norhanifah binti Mohamed
E-mel: ifah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479434

Ketua Editor Bahagian Buku Kanak-kanak dan Remaja

 Noriyani binti Yusoff (Hajah)
E-mel: noriyani@dbp.gov.my
Tel: 03-21479252

Ketua Editor Bahagian Multimedia

Naimah binti Yusof
E-mel: naimah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479332

Ketua Editor Bahagian Buku Sastera

Mohd Azam bin Juhari
E-mel: mazam@dbp.gov.my
Tel: 03-2147

Ketua Editor Bahagian Buku Bahasa

YM Tengku Fauziah binti Ku Mat
E-mel: tengku@dbp.gov.my
Tel: 03-21479254

Ketua Bahagian Pengeluaran dan Penyelarasan Penerbitan

Shah Rizal Azwan bin Ghazali
E-mel: shahrizal@dbp.gov.my
Tel: 03-21479474

Pengarah Jabatan Pengembangan Bahasa dan Sastera

Tuan Haji Mohd Salahuddin bin Dato’ Paduka Mohamed
Pengarah Jabatan Pengembangan Bahasa dan Sastera
al-fatih@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9229

Ketua Bahagian Promosi dan Pengiktirafan

 Roziah binti Md Yunus
E-mel: roziah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479202

Ketua Bahagian Penguatkuasaan

Rahimi bin Arifin
E-mel: rahimi@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9111

Ketua Bahagian Pembinaan Bakat dan Kepakaran

Hajah Murjana @ Norjanah binti Yusof
E-mel: norjanah@dbp.gov.my
Tel:03-21479222

Ketua Bahagian Pengembangan Bahasa Kebangsaan Pelbagai Kaum

Dr. Azizul bin Haji Ismai
E-mel: azizul_i@dbp.gov.my
Tel: 03-21479175

Ketua Bahagian Pengembangan Kesusasteraan
Kanak-Kanak dan Remaja

Huznah binti Sa'it
E-mel: huznah@dbp.gov.my
Tel: 03-21479431

Pengarah Jabatan Pembinaan Bahasa dan Sastera

Dr. Rusmadi bin Baharudin​
E-mel: rusmadi@dbp.gov.my
Tel: 03-21479494

Ketua Bahagian Peristilahan dan Leksikologi

Encik Mohd Fadzli bin Tajuid
E-Mel: tfadzli@dbp.gov.my
Tel: 03-21479676

Ketua Bahagian Perkamusan

Abdul Ghani bin Abu
E-mel: ghanig@dbp.gov.my
Tel: 03-21479656

Ketua Bahagian Ensiklopedia

Wardati binti Md Sheriff
E-mel: wardati@dbp.gov.my

Tel: 03-21479262

Pengarah Jabatan Dasar dan Penyelidikan

Encik Saifullizan bin Yahaya​ (Menjalankan tugas)
E-mel: saif@dbp.gov.my
Tel: 03-21479232

Ketua Bahagian Penyelidikan Sastera

Saifullizan bin Yahaya
E-mel: saif@dbp.gov.my
Tel:03-2147

Ketua Bahagian Penyelidikan Bahasa

Dr. Norhafizah binti Mohamed Husin
E-mel: hafizah@dbp.gov.my
Tel:03-2147

Ketua Pusat Dokumentasi Melayu

Salim bin Md Zin
E-mel: alim@dbp.gov.my
Tel:03-2147 9630

Ketua Bahagian Dasar dan Perancangan Strategik

Sylee Riza binti Arif
E-mel :sylee@dbp.gov.my
Tel: 03-21479099

Ketua Bahagian Sistem Maklumat

Sulaiman bin Kaiat (Haji)
E-mel: sulaiman@dbp.gov.my
Tel: 03-21479595

Ketua Akademi DBP

Mariati Josepha binti Mustafa
E-mel: mariati@dbp.gov.my

Tel: 03-2147

Tarikh kemas kini : Rabu, 3 April 2024

Total Views: 3798 ,

MAKLUM BALAS

Skip to content