Reset Setting Change contrast to brightChange contrast to originalChange contrast to darkChange to thin layoutChange to default layoutChange to wide layoutChange font size to lower sizeChange font size to original sizeChange font size to large size
T
T
T
T
T
T
Telefon Penting 03-2147 9000 | webmaster@dbp.gov.my |     
   
   
Laman Web Rasmi
Dewan Bahasa dan Pustaka                           

                                                                                                                                                                                             Soalan Lazim      Hubungi Kami      Aduan dan Maklum Balas       Peta laman

Pejabat Ketua Pengarah

Ketua Pengarah

Datuk Haji Abang Sallehuddin bin Abg. Shokeran
E-mel: saleh@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9009 

 
Timbalan Ketua Pengarah (Dasar)

Dato' Padilah binti Haji Ali
E-mel: padeli@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9339 
Timbalan Ketua Pengarah (Operasi)

Kamarul Zaman bin Shaharudin
E-mel: kamarul@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9119
Ketua Bahagian Komunikasi Korporat

Abdul Ghani bin Abu 
E-mel: ghanig@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9464

Ketua Bahagian Undang-undang

Mohd Isa bin Sapuan
E-mel: isa@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9565

 

Ketua Bahagian Audit Dalam
* Menanggung kerja


Nurulhidayah binti Muhammad Mustafa
E-mel: nurulhidayah@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9575

   

Ketua Urus Setia Lembaga Pengelola

Faizah binti Hashim
E-mel: faizah@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9019

 

Ketua Unit Integriti

Tuan Haji Hamidi bin Baharom
E-mel: hamidi@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9282

Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka Cawangan Sabah

Aminah binti Awang Basar
E-Mel: aminah1@dbp.gov.my
Tel: 088-439 315

Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka Cawangan Sarawak
* Menanggung kerja

Haliza binti Jamaluddin
E-Mel: haliza@dbp.gov.my
Tel: 082-227002

Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka Wilayah Timur

Hajah Che Zainab binti Omar
E-mel: chezai@dbp.gov.my
Tel: 09-741 4909

Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka Wilayah Tengah

Tuan Haji Shariffulizan bin Malek
E-mel: izan@dbp.gov.my
Tel: 03-2147 9535

Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka Wilayah Selatan

Abang Haliman bin Abang Julai 
E-mel: haliman@dbp.gov.my
Tel: 07-2361 616

 

 

Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka Wilayah Utara

Abdul Wahab bin Hamzah
E-mel:wahab@dbp.gov.my
Tel: 04-5377 240

 


Kemaskini pada 2019-05-13 18:05:21 daripada Administrator

  •  
  • Print
  • Email this page

Penggunaan laman web rasmi Dewan Bahasa dan Pustaka tertakluk pada Garis Panduan Portal myGovernment dan Laman Web/Portal Agensi-agensi Sektor Awam Paparan terbaik Internet Explorer 9.0 ke atas atau Google Chrome, resolusi 1024 x 768 pixel.